Gaudeamus koncerti izskanējuši / Rückblick auf die Konzerte mit dem Chor Gaudeamus

15. un 16. decembrī, vistumšākajā laikā īsi pirms Ziemassvētkiem vīru kora „Gaudeamus“ spēkpilnais un emocionālais dziedājums sasildīja klausītājus St. Andrä, kā arī Grācas lielākajā baznīcā – Herz-Jesu Kirche.
Diriģenta Ivara Cinkusa meistarīgajā vadībā uzplauka daudzkrāsainas skaņu gleznas, un dziedātā vārda vēstījums dziļi atbalsojās klausītāju sirdīs. Pianistes Līgas Paegles drošajās rokās bija kora klavieru pavadījums.
Jāņa Lūsēna skaņdarbā „Magnificat“ vīru balsīm piepulcējās ērģelnieces Ilzes Dūmiņas uzburtās stabuļu skaņas un Annas Amandas Stoleres izteiksmīgā balss. Neaizmirstams mākslas baudījums!
 
Pēc koncerta sekoja saviesīgā daļa – klausītāju tikšanās ar mūziķiem un kora māksliniecisko vadītāju Ivaru Cinkusu neformālā gaisotnē Adventes noskaņās. Raisījās sarunas, veidojās jaunas ieceres- tie bija svētki ikvienam. Sarīkojuma izskaņā diasporas pārstāvji un austriešu draugi kopā ar kori „Gaudeamus“ dziedāja latviešu kora dziesmas no Latvijas Dziesmu svētku repertuāra.
 
Sakām lielu paldies visiem māksliniekiem un koncertu organizatoriem, kuri ieguldīja savus spēkus, lai pasākumi tik pilnvērtīgi izdotos!
Paldies Latvijas vēstniecībai Austrijā un Latvijas Ārlietu ministrijai par sniegto palīdzību ar diasporas atbalsta programmas līdzekļiem!